Şarjdayken Dokunmatik Ekran Çalışmıyor mu?

Dokunmatik ekranlı cihazları kullanan pek çok kişi, cihazının şarj durumundayken kullanılamadığından şikayetçi olur. Gelişmiş dokunmatik ekranlar ekran üzerine temasta oluşan voltaj değişimi metoduyla çalıştığı için cihaza ulaşan elektriğinde dengeli olması gerekir.

Cihaz taşınma durumundayken DC(Doğru Akım) ile çalıştığı için voltaj stabil olur ve normal şekilde kullanılabilir. Aslında şarj durumunda da kullanılan şarj aleti ve elektrik hattıyla bağlantılı bir şekilde bu problemin yaşanmaması gerekir. Aşağıda stabil ve stabil olmayan şarj durumu altında ekrana yazılmış iki yazı var:

Neden Kaynaklanıyor?

Bu durumun birkaç temel nedeni var:

Mutlaka orjinal şarj cihazı kullanın. Şarj cihazı çok önemli bir görev üstlenir. Dalgalı şekilde çalışan (AC) akımı doğru akım haline çevirir. Eğer yan sanayii bir cihaz kullanırsanız bu cihazın görevini ne kadar başarıyla gerçekleştirebileceği meçhuldür.

USB’den şarj cihazları da kimi zaman dalgalanmayla sebep olabiliyor. Bu durumda USB bağlantı kurduğunuz bilgisayarın topraklı hatta bağlı olduğuna dikkat edin.

Orjinal cihaz kullanıyorsanız ve yine de böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız, şarj aletinizini çıkış voltajını kontrol ettirin. Cihaz hasar görmüş olabilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: